Forbes speciál
Na Forbes.cz
« Na výběr osobností Partnerem projektu je
Osobnosti ze 30 pod 30 obléká společnost Vermont.
René Müller  27 let
majitel, Fæncy Fries

René Müller položil základy řetězce Fæncy Fries na poctivé hranolky v roce 2016, když se původně na chvíli vrátil ze studií v Nizozemsku. Pak měl ale nehodu na motorce, a když už musel zůstat nějaký čas doma v Ostravě, rozhodl se se spolužákem Janem Haščákem zkusit vlastní byznys. Ve vypůjčeném friťáku od babičky začali testovat první odrůdy českých brambor na čerstvé hranolky a metodou pokus–omyl nakonec uspěli. Jejich první bistro bylo v Ostravě a dodnes dobře funguje. Dnes má řetězec 15 poboček v Česku, jednu na Slovensku a uvažuje o vstupu do Rakouska. Souhrnné tržby by letos měly dosáhnout 45 milionů bez DPH. Pokud chcete slyšet Reného Müllera vyprávět svůj příběh „naživo“, pustťe si na Forbes.cz podcast, který jsme s ním letos natočili.

Co děláte?

Buduji moderní český fastfood řetězec s kvalitními a lokálními surovinami.


Jaká je vaše nejoblíbenější knížka a proč?

Be the Worst You Can Be od Charlese Saatchiho, protože je to kniha, která se dá začít číst na kterékoli straně a je plná zábavných, nekonvenčních a inspirativních myšlenek.


Napište tři songy z vašeho playlistu, které v poslední době nejvíc posloucháte.

Sofi Tukker – Good Time Girl, The Prince Karma – Later Bitches, Harry Styles – Watermelon Sugar.


Jmenujte jednu reálnou osobnost, která vás inspiruje a čím.

Kanye West. Inspiruje mě nejen jeho hudební tvorba (především ta dřívější), ale také jeho spojení s módním světem a to, jak ovlivnil streetwear. Ačkoli ho mnoho lidí nenávidí, primárně za jeho nedávné politické postoje a názory, jeho vliv na hudební a módní průmysl je nesmazatelný.


Jmenujte jednu fiktivní osobnost, která vás inspiruje a čím.

Lenny Belardo, papež Pius XIII. ze seriálu The Young Pope od Paola Sorrentina. Narušení zaběhlých zvyků v církvi a kompletní ignorace krátkodobých cílů k umocnění efektu těch dlouhodobých.


Jaký seriál vás naposledy pohltil?

Bonding.


Kdybyste měli zvolit českého prezidenta do 30 let, kdo by to byl a proč?

Richard Nemeth, protože mě naučil, že žádný problém není nepřekonatelný, a jeho nadhled nad životem a funkční řešení složitých problémů jsou pro mě velkou inspirací.


Kdybyste si mohli na mobilu nechat jen tři aplikace, které by to byly?

Mobile.de, Gastromapa Lukáše Hejlíka, Spotify. Miluju auta, jídlo a hudbu.


Máte lifehack, o který byste se chtěli podělit se světem?

Vždycky když si vzpomenu, že jsem něco neudělal, nebo něco chci udělat, ale v tu chvíli se věnuju jiné aktivitě, napíšu si danou myšlenku na papír, abych se k ní mohl vrátit později a nezatěžoval hlavu tím, že bych ji tam držel nebo vypadl z pracovního flow.


Vyfoťte poslední věc, kterou jste si koupili:

Chybí nám obrázek!!!

Sleduj Reného:

InstagramLinkedInPartnerem projektu je Deloitte
Stáváte se vzory, nezapomínejte na to

Dbejte na to, aby z vaší práce profitovala i širší společnost. Myslím, že je důležité, aby se každý z nás, ale i každá společnost, ať už malá či velká, nezaměřovala jenom sama na sebe. V Deloitte se zaměřujeme na vzdělání, v tom se hodně podobáme například Googlu, a hodláme v tom pokračovat čím dál víc. Bez korporací se spousta věcí nehne. To mě na tom asi baví nejvíc – že můžete společnosti něco vracet. A společnosti se snažím vracet něco i já sama. A zase se vrátím k tomu, co jsem už dvakrát zmínila. Mě to totiž mimo jiné strašně baví. Pokud nám někdo pomůže, nezapomínejme, že i naši pomoc bude někdo jiný v budoucnu potřebovat. Naučme se již nyní na našem samém začátku úspěchu, jak vzájemný respekt, tolerance a pomoc posouvají naše okolí a nás samotné dál. Stáváte se vzory, nezapomínejte na to.

— Diana Rádl Rogerová, Managing Partner, Deloitte


Johanna Nejedlová »
Forbes.cz   |   Prohlédněte si také předchozí ročníky 30 pod 30:  20192018201720162015