Forbes speciál
Na Forbes.cz
« Na výběr osobností Partnerem projektu je
Osobnosti ze 30 pod 30 obléká společnost Vermont.
René Müller  27 let
majitel, Fæncy Fries

René Müller položil základy řetězce Fæncy Fries na poctivé hranolky v roce 2016, když se původně na chvíli vrátil ze studií v Nizozemsku. Pak měl ale nehodu na motorce, a když už musel zůstat nějaký čas doma v Ostravě, rozhodl se se spolužákem Janem Haščákem zkusit vlastní byznys. Ve vypůjčeném friťáku od babičky začali testovat první odrůdy českých brambor na čerstvé hranolky a metodou pokus–omyl nakonec uspěli. Jejich první bistro bylo v Ostravě a dodnes dobře funguje. Dnes má řetězec 15 poboček v Česku, jednu na Slovensku a uvažuje o vstupu do Rakouska. Souhrnné tržby by letos měly dosáhnout 45 milionů bez DPH. Pokud chcete slyšet Reného Müllera vyprávět svůj příběh „naživo“, pustťe si na Forbes.cz podcast, který jsme s ním letos natočili.

Co děláte?

Buduji moderní český fastfood řetězec s kvalitními a lokálními surovinami.


Jaká je vaše nejoblíbenější knížka a proč?

Be the Worst You Can Be od Charlese Saatchiho, protože je to kniha, která se dá začít číst na kterékoli straně a je plná zábavných, nekonvenčních a inspirativních myšlenek.


Napište tři songy z vašeho playlistu, které v poslední době nejvíc posloucháte.

Sofi Tukker – Good Time Girl, The Prince Karma – Later Bitches, Harry Styles – Watermelon Sugar.


Jmenujte jednu reálnou osobnost, která vás inspiruje a čím.

Kanye West. Inspiruje mě nejen jeho hudební tvorba (především ta dřívější), ale také jeho spojení s módním světem a to, jak ovlivnil streetwear. Ačkoli ho mnoho lidí nenávidí, primárně za jeho nedávné politické postoje a názory, jeho vliv na hudební a módní průmysl je nesmazatelný.


Jmenujte jednu fiktivní osobnost, která vás inspiruje a čím.

Lenny Belardo, papež Pius XIII. ze seriálu The Young Pope od Paola Sorrentina. Narušení zaběhlých zvyků v církvi a kompletní ignorace krátkodobých cílů k umocnění efektu těch dlouhodobých.


Jaký seriál vás naposledy pohltil?

Bonding.


Kdybyste měli zvolit českého prezidenta do 30 let, kdo by to byl a proč?

Richard Nemeth, protože mě naučil, že žádný problém není nepřekonatelný, a jeho nadhled nad životem a funkční řešení složitých problémů jsou pro mě velkou inspirací.


Kdybyste si mohli na mobilu nechat jen tři aplikace, které by to byly?

Mobile.de, Gastromapa Lukáše Hejlíka, Spotify. Miluju auta, jídlo a hudbu.


Máte lifehack, o který byste se chtěli podělit se světem?

Vždycky když si vzpomenu, že jsem něco neudělal, nebo něco chci udělat, ale v tu chvíli se věnuju jiné aktivitě, napíšu si danou myšlenku na papír, abych se k ní mohl vrátit později a nezatěžoval hlavu tím, že bych ji tam držel nebo vypadl z pracovního flow.


Vyfoťte poslední věc, kterou jste si koupili:

Chybí nám obrázek!!!

Sleduj Reného:

InstagramLinkedInPartnerem projektu je Deloitte
Obklopujte se dětmi

Nebojte se technologií a učte se neustále. Už před časem jsem ve Forbesu řekla, že například virtuální realita má obrovský, dosud nevytěžený potenciál. Už ve škole by měly děti používat virtuální realitu a za dvě hodiny by vše uměly. Ale je důležité se na rychle se vyvíjející technologie připravit a naučit se je přijímat. Naše děti totiž budou pracovat s takovými, které ještě ani nejsou ve vývoji. Jednou z nejdůležitějších schopností je podle mě proto umění kritického myšlení, ale také je nutné se naučit přijímat a dávat feedback, a nebát se ani toho negativního. Ten nás nejvíce posouvá dál. Nebojte se přiznat, že této technologii ještě nerozumím, ale že ji chci chápat. A taky bych ráda poradila, abyste děti, které máte nebo případně budete mít, nebo třeba děti známých a bližních, vedli právě ke kritickému myšlení, dobré komunikaci a empatii. A navíc se dětmi obklopujte. Budete překvapení, kolik rad a nápadů vám přinesou.

— Diana Rádl Rogerová, Managing Partner, Deloitte


Johanna Nejedlová »
Forbes.cz   |   Prohlédněte si také předchozí ročníky 30 pod 30:  20192018201720162015