Forbes speciál
Na Forbes.cz
« Na výběr osobností Partnerem projektu je
Osobnosti ze 30 pod 30 obléká společnost Vermont.
René Müller  27 let
majitel, Fæncy Fries

René Müller položil základy řetězce Fæncy Fries na poctivé hranolky v roce 2016, když se původně na chvíli vrátil ze studií v Nizozemsku. Pak měl ale nehodu na motorce, a když už musel zůstat nějaký čas doma v Ostravě, rozhodl se se spolužákem Janem Haščákem zkusit vlastní byznys. Ve vypůjčeném friťáku od babičky začali testovat první odrůdy českých brambor na čerstvé hranolky a metodou pokus–omyl nakonec uspěli. Jejich první bistro bylo v Ostravě a dodnes dobře funguje. Dnes má řetězec 15 poboček v Česku, jednu na Slovensku a uvažuje o vstupu do Rakouska. Souhrnné tržby by letos měly dosáhnout 45 milionů bez DPH. Pokud chcete slyšet Reného Müllera vyprávět svůj příběh „naživo“, pustťe si na Forbes.cz podcast, který jsme s ním letos natočili.

Co děláte?

Buduji moderní český fastfood řetězec s kvalitními a lokálními surovinami.


Jaká je vaše nejoblíbenější knížka a proč?

Be the Worst You Can Be od Charlese Saatchiho, protože je to kniha, která se dá začít číst na kterékoli straně a je plná zábavných, nekonvenčních a inspirativních myšlenek.


Napište tři songy z vašeho playlistu, které v poslední době nejvíc posloucháte.

Sofi Tukker – Good Time Girl, The Prince Karma – Later Bitches, Harry Styles – Watermelon Sugar.


Jmenujte jednu reálnou osobnost, která vás inspiruje a čím.

Kanye West. Inspiruje mě nejen jeho hudební tvorba (především ta dřívější), ale také jeho spojení s módním světem a to, jak ovlivnil streetwear. Ačkoli ho mnoho lidí nenávidí, primárně za jeho nedávné politické postoje a názory, jeho vliv na hudební a módní průmysl je nesmazatelný.


Jmenujte jednu fiktivní osobnost, která vás inspiruje a čím.

Lenny Belardo, papež Pius XIII. ze seriálu The Young Pope od Paola Sorrentina. Narušení zaběhlých zvyků v církvi a kompletní ignorace krátkodobých cílů k umocnění efektu těch dlouhodobých.


Jaký seriál vás naposledy pohltil?

Bonding.


Kdybyste měli zvolit českého prezidenta do 30 let, kdo by to byl a proč?

Richard Nemeth, protože mě naučil, že žádný problém není nepřekonatelný, a jeho nadhled nad životem a funkční řešení složitých problémů jsou pro mě velkou inspirací.


Kdybyste si mohli na mobilu nechat jen tři aplikace, které by to byly?

Mobile.de, Gastromapa Lukáše Hejlíka, Spotify. Miluju auta, jídlo a hudbu.


Máte lifehack, o který byste se chtěli podělit se světem?

Vždycky když si vzpomenu, že jsem něco neudělal, nebo něco chci udělat, ale v tu chvíli se věnuju jiné aktivitě, napíšu si danou myšlenku na papír, abych se k ní mohl vrátit později a nezatěžoval hlavu tím, že bych ji tam držel nebo vypadl z pracovního flow.


Vyfoťte poslední věc, kterou jste si koupili:

Chybí nám obrázek!!!

Sleduj Reného:

InstagramLinkedInPartnerem projektu je Deloitte
Dejte na svůj instinkt

Logika je krásná, ale někdy se nepotkává s emoční inteligencí, a to pak ne vše probíhá, tak jak by mělo. Podle mě je důležité, aby si každý svůj talent uvědomil sám a dokázal s ním pracovat. Například já pak každého ráda podpořím v jeho rozvoji a ráda nabídnu každému, kdo o to stojí, pomoc při kariérním i osobnostním růstu. Talent do velké míry souvisí s tím, co člověka baví. Pokud někdo dělá něco, co ho baví, a současně je v tom dobrý, pak na to má talent. Ale pokud ho to nebaví, je lepší se odhodlat posunout se dál a zkusit něco jiného. Každopádně si myslím, že talent má každý. Jen je třeba objevit, v čem spočívá. Vy ve výběru 30 pod 30 už jste svůj objevili, tak teď je potřeba ho kultivovat a rozvíjet. Nedejte se zmást těmi, kteří vás budou odrazovat, aniž by se vás snažili pochopit. Nenechte se odradit těmi, co již dopředu vědí, jak by to vlastně mělo vypadat, nenechte se odradit těmi, kteří vám budou říkat, že to nemá žádnou logiku. Nechte se však „challengovat“, a to pozitivně, nechte se inspirovat a nebojte se propojovat s ostatními.

— Diana Rádl Rogerová, Managing Partner, Deloitte


Johanna Nejedlová »
Forbes.cz   |   Prohlédněte si také předchozí ročníky 30 pod 30:  20192018201720162015