Forbes speciál
Na Forbes.cz
« Na výběr osobností Partnerem projektu je
Osobnosti ze 30 pod 30 obléká společnost Vermont.
Olga Šroubková  26 let
koncertní mistryně, Česká filharmonie

Houslím se věnuje už od svých čtyř let, kdy byla její první učitelkou její maminka, houslistka Rimma Kotmelová, a jde jí to tak dobře, že se loni na podzim stala první ženou na pozici koncertního mistra (respektive koncertní mistryně) v České filharmonii. Absolventka Pražské konzervatoře momentálně studuje magistra na Hochschule für Musik, Theater und Medien v Hannoveru. Jako sólistka vystupuje s předními českými a slovenskými orchestry, vedle České filharmonie k nim patří PKF – Prague Philharmonia, Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK, Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Státní filharmonie Košice a Státní komorní orchestr Žilina. Olga Šroubková o sobě říká, že je docela soutěživá, a dokazuje to i hezkou řádkou trofejí – za svoji poměrně krátkou uměleckou kariéru už získala obdivuhodný počet cen na českých i mezinárodních soutěžích, k jejím největším úspěchům patří ocenění v Mezinárodní hudební soutěži Pražské jaro, Rodolfo Lipizer Prize, Michael Hill International Violin Competition či Shanghai Isaac Stern International Violin Competition.

Co děláte?

Hraji na housle.


Jaká je vaše nejoblíbenější knížka a proč?

Stefan Zweig: Marie Stuartovna. Skvěle se čte a vždy znovu mě dostane.


Napište tři songy z vašeho playlistu, které v poslední době nejvíc posloucháte.

Black Eyed Peas – Do What You Want, Eminem – Cleanin’ Out My Closet, Juanes – La Camisa Negra.


Jmenujte jednu reálnou osobnost, která vás inspiruje a čím.

Maxim Vengerov (houslista) – vším, co na housle dokáže! Tón, technika, muzikalita...


Jmenujte jednu fiktivní osobnost, která vás inspiruje a čím.

Žádnou takovou nemám.


Jaký seriál vás naposledy pohltil?

Vůbec nesleduji seriály! Ale jsem schopná stále dokola koukat na Harryho Pottera.


Kdybyste měli zvolit českého prezidenta do 30 let, kdo by to byl a proč?

Moje nejlepší kamarádka Adéla Zehringerová. Skvěle jí to myslí, má přehled o politice a znám ji natolik dobře, že vím, že by ji to nezkazilo.


Kdybyste si mohli na mobilu nechat jen tři aplikace, které by to byly?

Gmail, bez toho se pracovně neobejdu; WhatsApp, tam komunikuji s partnerem; Google Maps, protože neustále cestuji a něco hledám.


Máte lifehack, o který byste se chtěli podělit se světem?

Nemám.


Vyfoťte poslední věc, kterou jste si koupili:

Chybí nám obrázek!!!

Sleduj Olgu:Partnerem projektu je Deloitte
Stáváte se vzory, nezapomínejte na to

Dbejte na to, aby z vaší práce profitovala i širší společnost. Myslím, že je důležité, aby se každý z nás, ale i každá společnost, ať už malá či velká, nezaměřovala jenom sama na sebe. V Deloitte se zaměřujeme na vzdělání, v tom se hodně podobáme například Googlu, a hodláme v tom pokračovat čím dál víc. Bez korporací se spousta věcí nehne. To mě na tom asi baví nejvíc – že můžete společnosti něco vracet. A společnosti se snažím vracet něco i já sama. A zase se vrátím k tomu, co jsem už dvakrát zmínila. Mě to totiž mimo jiné strašně baví. Pokud nám někdo pomůže, nezapomínejme, že i naši pomoc bude někdo jiný v budoucnu potřebovat. Naučme se již nyní na našem samém začátku úspěchu, jak vzájemný respekt, tolerance a pomoc posouvají naše okolí a nás samotné dál. Stáváte se vzory, nezapomínejte na to.

— Diana Rádl Rogerová, Managing Partner, Deloitte


Jakub Štáfek »
Forbes.cz   |   Prohlédněte si také předchozí ročníky 30 pod 30:  20192018201720162015