Forbes speciál
Na Forbes.cz
« Na výběr osobností Partnerem projektu je
Jakub Štáfek  29 let
herec a režisér

Patnáct let shlíží z obrazovek do tuzemských domácností. Ať už z těch televizních, či internetových. Během té doby Jakub Štáfek úspěšně oslovil diváky napříč generacemi. Jako Matěj Jordán z nekonečného seriálu Ulice se stal oblíbencem především staršího publika. Coby fotbalový floutek Julius Lavický se naopak vryl pod kůži mladým lidem. Ba co víc, doslova rozpoutal „Lavi“ mánii, která zasáhla i profesionální sportovce. Online seriál Vyšehrad z fotbalového prostředí devětadvacetiletý herec navíc sám režíroval. A momentálně pracuje i na jeho filmovém pokračování. Stereotypní role talentované „kopačky“ se špatnou životosprávou mu zároveň na dva zápasy otevřela dveře do profesionálního fotbalu, když si zahrál také proti Slavii Praha. Mimo jiné se Štáfek nedávno zdárně zviditelnil i v jiném sportu. Loni v listopadu nastoupil ve vyprodané O2 areně ke svému prvnímu duelu v MMA. Soupeře po více než minutě knokautoval a z klece odešel jako vítěz.

Co děláte?

To, co mě zrovna baví.


Jaká je vaše nejoblíbenější knížka a proč?

Asi Kim Čong-il uvádí, jelikož je to z prostředí asijského filmu a odehrává se to v Severní Koreji. Je v tom úplně všechno. Diktátor. Totalitní režim. Izolace. Film. Fikce. Unesený režisér. Unesená herečka. Strach. Československo. CIA. Pravdivý příběh plný toho největšího bizáru.


Napište tři songy z vašeho playlistu, které v poslední době nejvíc posloucháte.

Manfred Mann’s Earth Band – Blinded by the Light, Wandue Project – King of My Castle, Gary Glitter – Rock ’n’ Roll (Part2).


Jmenujte jednu reálnou osobnost, která vás inspiruje a čím.

Miloš Forman, jelikož jeho životní příběh byla opravdu spletitá cesta, na níž si poradil s grácií.


Jmenujte jednu fiktivní osobnost, která vás inspiruje a čím.

Batman. Nemá žádnou superschopnost, umí hovno, a stejně do toho jde na plný koule.


Jaký seriál vás naposledy pohltil?

Do minulého jara jsem neviděl ani jeden díl Hry o trůny. Před poslední sérií jsem si tedy řekl, že bych se měl dovzdělat, takže jsem během 14 dnů zhlédl všech sedm sérií. Předtím to byly seriály The Knick a True Detective.


Kdybyste měli zvolit českého prezidenta do 30 let, kdo by to byl a proč?

Asi Tereza Ramba (Voříšková). Chtěl bych prezidentku, sleduju Terezu a její veřejné vystupování, má cit a byla by rozhodně reprezentativní. A hlavně mě nikdo jiný do třiceti nenapadá.


Kdybyste si mohli na mobilu nechat jen tři aplikace, které by to byly?

Dáme jídlo, Wolt, KFC. Myslím, že to nepotřebuje komentář.


Máte lifehack, o který byste se chtěli podělit se světem?

Každý svého štěstí strůjcem.


Vyfoťte poslední věc, kterou jste si koupili:

Chybí nám obrázek!!!

Sleduj Jakuba:

InstagramPartnerem projektu je Deloitte
Obklopujte se dětmi

Nebojte se technologií a učte se neustále. Už před časem jsem ve Forbesu řekla, že například virtuální realita má obrovský, dosud nevytěžený potenciál. Už ve škole by měly děti používat virtuální realitu a za dvě hodiny by vše uměly. Ale je důležité se na rychle se vyvíjející technologie připravit a naučit se je přijímat. Naše děti totiž budou pracovat s takovými, které ještě ani nejsou ve vývoji. Jednou z nejdůležitějších schopností je podle mě proto umění kritického myšlení, ale také je nutné se naučit přijímat a dávat feedback, a nebát se ani toho negativního. Ten nás nejvíce posouvá dál. Nebojte se přiznat, že této technologii ještě nerozumím, ale že ji chci chápat. A taky bych ráda poradila, abyste děti, které máte nebo případně budete mít, nebo třeba děti známých a bližních, vedli právě ke kritickému myšlení, dobré komunikaci a empatii. A navíc se dětmi obklopujte. Budete překvapení, kolik rad a nápadů vám přinesou.

— Diana Rádl Rogerová, Managing Partner, Deloitte


Dominik Vodička »
Forbes.cz   |   Prohlédněte si také předchozí ročníky 30 pod 30:  20192018201720162015