Forbes speciál
Na Forbes.cz
« Na výběr osobností Partnerem projektu je
Osobnosti ze 30 pod 30 obléká společnost Vermont.
Linda Šejdová  24 let
startupistka a inovátorka, Snuggs

Čtyřiadvacetiletá startupistka zajistila, že se v loňském roce do mediálního prostoru dostalo jedno tabuizované téma. Se svým společníkem Tomášem Zahradníkem navrhla menstruační kalhotky Snuggs s funkční nanovláknovou vrstvou, která dokáže nahradit jednorázové nerecyklovatelné vložky a tampony. S minimální reklamou a bez investorů jich během roku prodali na 20 tisíc kusů a do českého éteru vzkázali: Menstruace je přirozená, pojďme ji ženám ulehčit. Šejdová má kromě Snuggs zkušenosti i z jiných českých startupů. Pracovala v projektu LidskáSíla.cz, Productboard a BudgetBakers. Vytvářela globální marketingové strategie a vedla marketingový tým z pozice marketingové manažerky.

Co děláte?

Pracuji na celoevropské firmě Snuggs, která ženám pomáhá zvládnout menstruaci a pečuje o jejich fyzické i psychické zdraví.


Jaká je vaše nejoblíbenější knížka a proč?

Marcus Aurelius, Hovory k sobě, protože vše důležité pro život bylo řečeno už před dvěma tisíci lety.


Napište tři songy z vašeho playlistu, které v poslední době nejvíc posloucháte.

Paul Kalkbrenner – Feed Your Head, Son Lux – Easy, Foals – Spanish Sahara.


Jmenujte jednu reálnou osobnost, která vás inspiruje a čím.

Pan inženýr Sobotka, který se s úžasným dennodenním zápalem stará o výrobu našich kalhotek. Chce prý stihnout ještě pár dobrých skutků. A pan inženýr Knížek a paní...


Jmenujte jednu fiktivní osobnost, která vás inspiruje a čím.

Do světa fiktivních postav příliš neutíkám. Inspirují mě reální lidé kolem mne, kteří mají úžasné dovednosti a znalosti.


Jaký seriál vás naposledy pohltil?

Bohužel na seriály skoro vůbec nekoukám.


Kdybyste měli zvolit českého prezidenta do 30 let, kdo by to byl a proč?

Myslím, že k tomu, být prezident, je potřeba prokázat vnitřní integritu, a na to je tuším třeba více času.


Kdybyste si mohli na mobilu nechat jen tři aplikace, které by to byly?

To by byl konečně dobrý důvod pro nákup tabletu, kde bych mohla mít stále všechny. Ale asi nejvíc by mi chyběl Messenger.


Máte lifehack, o který byste se chtěli podělit se světem?

Chvilku se o nic nesnažit, spojit mysl s vlastním tělem, být autentický, pravdivý a laskavý.


Vyfoťte poslední věc, kterou jste si koupili:

Chybí nám obrázek!!!

Sleduj Lindu:

InstagramLinkedInFacebookPartnerem projektu je Deloitte
Respektujte chyby druhých

Snažím se lidem kolem sebe věřit. A věřit lidem znamená i to, že se nebojíte dělat chyby. Já třeba permanentně chybuji a přiznávám to. Udělala jsem v životě i fatální chyby, ale právě při nich jsem se paradoxně lidsky posunula dál a objevila nejlepší přátele, kteří i v této situaci stáli při mně. Kdo nechybuje, nic neudělá. Kdo si myslí, že chybovat se nedá, je na omylu. Tlak který je na nás denodenně vyvíjen ale také naše vlastní ambice nás vedou k tomu, že chybujeme. Každý z nás se má v čem posouvat. To není slabá stránka, ale velmi silná. Přiznejte, že máte i slabší stránky, že děláte chyby, ne všechno víte, jste jen člověk. Dám na takzvaný quick fail. Uděláte chybu, poučíte se z ní, jedete dál. A s tím asi souvisí i to, že kolegy a vlastně všechny lidi plně respektuji. Nikdy se nevyplatí někoho podceňovat. Pomůže vám to v tom, že vás lidé budou vnímat lidsky, i když možná někteří za blázna. V životě jsem se potkala s mnohými lidmi, ale paradoxně ti, co říkali, že není možné chybovat, co se nenaučili respektovat chybu a někdy ji i odpouštět, byli těmi, co v životě strádali. Je totiž úžasné přijímat lidi takové jací jsou, a to i s chybami, a respektovat, že chybovat se dá.

— Diana Rádl Rogerová, Managing Partner, Deloitte


Filip Široký »
Forbes.cz   |   Prohlédněte si také předchozí ročníky 30 pod 30:  20192018201720162015