Forbes speciál
Na Forbes.cz
« Na výběr osobností Partnerem projektu je
Osobnosti ze 30 pod 30 obléká společnost Vermont.
Linda Šejdová  24 let
startupistka a inovátorka, Snuggs

Čtyřiadvacetiletá startupistka zajistila, že se v loňském roce do mediálního prostoru dostalo jedno tabuizované téma. Se svým společníkem Tomášem Zahradníkem navrhla menstruační kalhotky Snuggs s funkční nanovláknovou vrstvou, která dokáže nahradit jednorázové nerecyklovatelné vložky a tampony. S minimální reklamou a bez investorů jich během roku prodali na 20 tisíc kusů a do českého éteru vzkázali: Menstruace je přirozená, pojďme ji ženám ulehčit. Šejdová má kromě Snuggs zkušenosti i z jiných českých startupů. Pracovala v projektu LidskáSíla.cz, Productboard a BudgetBakers. Vytvářela globální marketingové strategie a vedla marketingový tým z pozice marketingové manažerky.

Co děláte?

Pracuji na celoevropské firmě Snuggs, která ženám pomáhá zvládnout menstruaci a pečuje o jejich fyzické i psychické zdraví.


Jaká je vaše nejoblíbenější knížka a proč?

Marcus Aurelius, Hovory k sobě, protože vše důležité pro život bylo řečeno už před dvěma tisíci lety.


Napište tři songy z vašeho playlistu, které v poslední době nejvíc posloucháte.

Paul Kalkbrenner – Feed Your Head, Son Lux – Easy, Foals – Spanish Sahara.


Jmenujte jednu reálnou osobnost, která vás inspiruje a čím.

Pan inženýr Sobotka, který se s úžasným dennodenním zápalem stará o výrobu našich kalhotek. Chce prý stihnout ještě pár dobrých skutků. A pan inženýr Knížek a paní...


Jmenujte jednu fiktivní osobnost, která vás inspiruje a čím.

Do světa fiktivních postav příliš neutíkám. Inspirují mě reální lidé kolem mne, kteří mají úžasné dovednosti a znalosti.


Jaký seriál vás naposledy pohltil?

Bohužel na seriály skoro vůbec nekoukám.


Kdybyste měli zvolit českého prezidenta do 30 let, kdo by to byl a proč?

Myslím, že k tomu, být prezident, je potřeba prokázat vnitřní integritu, a na to je tuším třeba více času.


Kdybyste si mohli na mobilu nechat jen tři aplikace, které by to byly?

To by byl konečně dobrý důvod pro nákup tabletu, kde bych mohla mít stále všechny. Ale asi nejvíc by mi chyběl Messenger.


Máte lifehack, o který byste se chtěli podělit se světem?

Chvilku se o nic nesnažit, spojit mysl s vlastním tělem, být autentický, pravdivý a laskavý.


Vyfoťte poslední věc, kterou jste si koupili:

Chybí nám obrázek!!!

Sleduj Lindu:

InstagramLinkedInFacebookPartnerem projektu je Deloitte
Dejte na svůj instinkt

Logika je krásná, ale někdy se nepotkává s emoční inteligencí, a to pak ne vše probíhá, tak jak by mělo. Podle mě je důležité, aby si každý svůj talent uvědomil sám a dokázal s ním pracovat. Například já pak každého ráda podpořím v jeho rozvoji a ráda nabídnu každému, kdo o to stojí, pomoc při kariérním i osobnostním růstu. Talent do velké míry souvisí s tím, co člověka baví. Pokud někdo dělá něco, co ho baví, a současně je v tom dobrý, pak na to má talent. Ale pokud ho to nebaví, je lepší se odhodlat posunout se dál a zkusit něco jiného. Každopádně si myslím, že talent má každý. Jen je třeba objevit, v čem spočívá. Vy ve výběru 30 pod 30 už jste svůj objevili, tak teď je potřeba ho kultivovat a rozvíjet. Nedejte se zmást těmi, kteří vás budou odrazovat, aniž by se vás snažili pochopit. Nenechte se odradit těmi, co již dopředu vědí, jak by to vlastně mělo vypadat, nenechte se odradit těmi, kteří vám budou říkat, že to nemá žádnou logiku. Nechte se však „challengovat“, a to pozitivně, nechte se inspirovat a nebojte se propojovat s ostatními.

— Diana Rádl Rogerová, Managing Partner, Deloitte


Filip Široký »
Forbes.cz   |   Prohlédněte si také předchozí ročníky 30 pod 30:  20192018201720162015