Forbes speciál
Na Forbes.cz
« Na výběr osobností Partnerem projektu je
Osobnosti ze 30 pod 30 obléká společnost Vermont.
Emil Langer  29 let
zakladatel, Berukroužky

Jako student druháku na VŠE se rozhodl vést svůj první kroužek golfu, který sám hraje. Dnes, po necelých osmi letech, má Emil Langer agenturu na dětské volnočasové aktivity, která působí po celém Česku a nově i na Slovensku a funguje unikátním způsobem – vedle svých vlastních lektorů nabízí spolupráci učitelům, kteří chtějí vést svůj kroužek, a poskytuje jim k tomu vybavení i know-how. Vedle toho Emil a jeho Berukroužky, které patří mezi největší podobné organizace u nás, pořádají pro děti ze školek a škol různé workshopy, příměstské tábory a třeba v Brně pomáhají zprostředkovávat dopravu obědů ze školní jídelny do školek. Ve spolupráci s Kapkou naděje také už druhým rokem organizují dětské workshopy pro nemocné děti v Motole. A pro letošek je v plánu rozjet vlastní nadaci, přes niž budou lektoři pořádat akce pro děti v nemocnicích či dětských domovech.

Co děláte?

Dělám kroužky, workshopy a tábory pro děti, pomáhám rodičům, školám a školkám.


Jaká je vaše nejoblíbenější knížka a proč?

Sarajevská princezna – má neskutečnou atmosféru, pozitivní i negativní, a silný příběh, který nenápadně, ale naprosto výstižně popisuje osudy lidí ve válce.


Napište tři songy z vašeho playlistu, které v poslední době nejvíc posloucháte.

Justin Bieber – Yummy, Riton, Oliver Heldens, Vula – Turn Me On, Eddie Stoilow – Real Magic.


Jmenujte jednu reálnou osobnost, která vás inspiruje a čím.

Richard Branson. Inspiruje mě svým kreativním přístupem k podnikání, líbí se mi forma jeho podnikání – mnoho firem v různých odvětvích pod jednou značkou.


Jmenujte jednu fiktivní osobnost, která vás inspiruje a čím.

Krteček – vždy mě fascinovalo, jak vytváří různé vynálezy.


Jaký seriál vás naposledy pohltil?

Černobyl.


Kdybyste měli zvolit českého prezidenta do 30 let, kdo by to byl a proč?

Dominik Feri. Přestože nejsem jeho velký fanoušek, zastávám názor, že prezident by měl vzejít z řad politiků, proto volím jeho.


Kdybyste si mohli na mobilu nechat jen tři aplikace, které by to byly?

Google Maps, Kalendář, Messenger. Když se mi vybije telefon, u těchto aplikací si uvědomím, že mi opravdu chybí, respektive mi pomáhají, nejsou jen pro zábavu.


Máte lifehack, o který byste se chtěli podělit se světem?

Leťte někam daleko a sami, pak si budete víc vážit lidí kolem sebe a země, kde žijeme.


Vyfoťte poslední věc, kterou jste si koupili:

Chybí nám obrázek!!!

Sleduj Emila:

InstagramPartnerem projektu je Deloitte
Nechte se doplňovat, ne kopírovat

Jednou ze zásadních rad, kterou ale asi nemusím úspěšným lidem tolik připomínat, je, aby měli z věcí radost. Dělejte to, co vás doopravdy baví. A pokud děláte to, co vás nebaví, tak nejste na správném místě. Pohněte se o kus dál. Anebo si vemte na pomoc někoho, kdo vám pomůže s tou části vaší práce, která vás právě nebaví. Nezapomínejte, že důležité je se obklopovat lidmi, kteří vás doplňují, nikoliv lidmi, kteří jsou vaší kopii. Právě lidé, kteří jsou jiní než vy, vám budou nápomocni ve věcech, ve kterých se vy sami ztrácíte, nebo vás nebaví. Nebojte se do takového rizika jít a těmto lidem dát adekvátní prostor. I oni pak budou mít radost z tohoto, co dělají, a budete dokonalý tým. Nezapomínejte, že bez správného týmu nedocílíte nikdy svého maximálního potenciálu.

— Diana Rádl Rogerová, Managing Partner, Deloitte


Mikuláš Minář »
Forbes.cz   |   Prohlédněte si také předchozí ročníky 30 pod 30:  20192018201720162015