Forbes speciál
Na Forbes.cz
« Na výběr osobností Partnerem projektu je
Osobnosti ze 30 pod 30 obléká společnost Vermont.
Emil Langer  29 let
zakladatel, Berukroužky

Jako student druháku na VŠE se rozhodl vést svůj první kroužek golfu, který sám hraje. Dnes, po necelých osmi letech, má Emil Langer agenturu na dětské volnočasové aktivity, která působí po celém Česku a nově i na Slovensku a funguje unikátním způsobem – vedle svých vlastních lektorů nabízí spolupráci učitelům, kteří chtějí vést svůj kroužek, a poskytuje jim k tomu vybavení i know-how. Vedle toho Emil a jeho Berukroužky, které patří mezi největší podobné organizace u nás, pořádají pro děti ze školek a škol různé workshopy, příměstské tábory a třeba v Brně pomáhají zprostředkovávat dopravu obědů ze školní jídelny do školek. Ve spolupráci s Kapkou naděje také už druhým rokem organizují dětské workshopy pro nemocné děti v Motole. A pro letošek je v plánu rozjet vlastní nadaci, přes niž budou lektoři pořádat akce pro děti v nemocnicích či dětských domovech.

Co děláte?

Dělám kroužky, workshopy a tábory pro děti, pomáhám rodičům, školám a školkám.


Jaká je vaše nejoblíbenější knížka a proč?

Sarajevská princezna – má neskutečnou atmosféru, pozitivní i negativní, a silný příběh, který nenápadně, ale naprosto výstižně popisuje osudy lidí ve válce.


Napište tři songy z vašeho playlistu, které v poslední době nejvíc posloucháte.

Justin Bieber – Yummy, Riton, Oliver Heldens, Vula – Turn Me On, Eddie Stoilow – Real Magic.


Jmenujte jednu reálnou osobnost, která vás inspiruje a čím.

Richard Branson. Inspiruje mě svým kreativním přístupem k podnikání, líbí se mi forma jeho podnikání – mnoho firem v různých odvětvích pod jednou značkou.


Jmenujte jednu fiktivní osobnost, která vás inspiruje a čím.

Krteček – vždy mě fascinovalo, jak vytváří různé vynálezy.


Jaký seriál vás naposledy pohltil?

Černobyl.


Kdybyste měli zvolit českého prezidenta do 30 let, kdo by to byl a proč?

Dominik Feri. Přestože nejsem jeho velký fanoušek, zastávám názor, že prezident by měl vzejít z řad politiků, proto volím jeho.


Kdybyste si mohli na mobilu nechat jen tři aplikace, které by to byly?

Google Maps, Kalendář, Messenger. Když se mi vybije telefon, u těchto aplikací si uvědomím, že mi opravdu chybí, respektive mi pomáhají, nejsou jen pro zábavu.


Máte lifehack, o který byste se chtěli podělit se světem?

Leťte někam daleko a sami, pak si budete víc vážit lidí kolem sebe a země, kde žijeme.


Vyfoťte poslední věc, kterou jste si koupili:

Chybí nám obrázek!!!

Sleduj Emila:

InstagramPartnerem projektu je Deloitte
Obklopujte se dětmi

Nebojte se technologií a učte se neustále. Už před časem jsem ve Forbesu řekla, že například virtuální realita má obrovský, dosud nevytěžený potenciál. Už ve škole by měly děti používat virtuální realitu a za dvě hodiny by vše uměly. Ale je důležité se na rychle se vyvíjející technologie připravit a naučit se je přijímat. Naše děti totiž budou pracovat s takovými, které ještě ani nejsou ve vývoji. Jednou z nejdůležitějších schopností je podle mě proto umění kritického myšlení, ale také je nutné se naučit přijímat a dávat feedback, a nebát se ani toho negativního. Ten nás nejvíce posouvá dál. Nebojte se přiznat, že této technologii ještě nerozumím, ale že ji chci chápat. A taky bych ráda poradila, abyste děti, které máte nebo případně budete mít, nebo třeba děti známých a bližních, vedli právě ke kritickému myšlení, dobré komunikaci a empatii. A navíc se dětmi obklopujte. Budete překvapení, kolik rad a nápadů vám přinesou.

— Diana Rádl Rogerová, Managing Partner, Deloitte


Mikuláš Minář »
Forbes.cz   |   Prohlédněte si také předchozí ročníky 30 pod 30:  20192018201720162015