Forbes speciál
Na Forbes.cz
« Na výběr osobností Partnerem projektu je
Eliška Podzimková  27 let
ilustrátorka, Plešouni

Za svých 27 let toho stihla prožít dost. V dětství prodělala nádorové onemocnění mízních uzlin, právě v té době se začala věnovat ilustraci a dokreslovat fotografie. Po vyléčení a studiu se přestěhovala do New Yorku, kde si její ilustraci vybral na titulku deník Metro. Spolupracovala třeba s kuchařem Jamiem Oliverem, její ilustrace vyšla v americké mutaci časopisu Vogue. Letos v lednu skončila v Praze její úspěšná výstava ilustrací ke knize Malý princ. Podzimková se angažuje v pomoci dětským onkologickým pacientům s animovaným seriálem Plešouni.

Co děláte?

Ilustrace, animace, grafiku, režii, cokoli vizuálního (není na to jedna velká škatulka).


Jaká je vaše nejoblíbenější knížka a proč?

Bratři Lví srdce od Astrid Lindgren. Je to sice moje dětská knížka, ale jednou začas se k ní vrátím a přečtu si ji znovu. Je krásná a zvláštní...


Napište tři songy z vašeho playlistu, které v poslední době nejvíc posloucháte.

Mac Miller – Good News, Toploader – Dancing in the Moonlight, Pierre Kwenders – Mardi Gras.


Jmenujte jednu reálnou osobnost, která vás inspiruje a čím.

JR artist, francouzský umělec, který často reaguje na události světa. V reakci na ně vytvoří nějaké obrovské dílo, které nutí společnost zamyslet se a vždy je provedeno krásnou lidskou formou.


Jmenujte jednu fiktivní osobnost, která vás inspiruje a čím.

Upřímně řečeno je to v poslední době Malý princ. Je děsivé, v jaké míře to dítě uvnitř nás mizí...


Jaký seriál vás naposledy pohltil?

Bez vědomí na HBO.


Kdybyste měli zvolit českého prezidenta do 30 let, kdo by to byl a proč?

Mikuláš Minář. Obdivuju jeho trpělivost a pragmatičnost. Dokázal už několikrát vzbudit kus naší země, aby se postavila za svá práva. Budu strašně ráda, když se jeho úsilí někdy naplní.


Kdybyste si mohli na mobilu nechat jen tři aplikace, které by to byly?

Foťák, bez toho už neumíme žít... Spotify, je tam všechno! Hudba, podcasty, discover weekly. No a poslední asi budík, protože bez toho bych zaspala půlku života...


Máte lifehack, o který byste se chtěli podělit se světem?

Chodit ven do přírody, kde se zastavil čas, najednou nic nespěchá. Nejlepší parťák na to je samozřejmě pes.


Vyfoťte poslední věc, kterou jste si koupili:

Chybí nám obrázek!!!

Sleduj Elišku:

InstagramFacebookPartnerem projektu je Deloitte
Dejte na svůj instinkt

Logika je krásná, ale někdy se nepotkává s emoční inteligencí, a to pak ne vše probíhá, tak jak by mělo. Podle mě je důležité, aby si každý svůj talent uvědomil sám a dokázal s ním pracovat. Například já pak každého ráda podpořím v jeho rozvoji a ráda nabídnu každému, kdo o to stojí, pomoc při kariérním i osobnostním růstu. Talent do velké míry souvisí s tím, co člověka baví. Pokud někdo dělá něco, co ho baví, a současně je v tom dobrý, pak na to má talent. Ale pokud ho to nebaví, je lepší se odhodlat posunout se dál a zkusit něco jiného. Každopádně si myslím, že talent má každý. Jen je třeba objevit, v čem spočívá. Vy ve výběru 30 pod 30 už jste svůj objevili, tak teď je potřeba ho kultivovat a rozvíjet. Nedejte se zmást těmi, kteří vás budou odrazovat, aniž by se vás snažili pochopit. Nenechte se odradit těmi, co již dopředu vědí, jak by to vlastně mělo vypadat, nenechte se odradit těmi, kteří vám budou říkat, že to nemá žádnou logiku. Nechte se však „challengovat“, a to pozitivně, nechte se inspirovat a nebojte se propojovat s ostatními.

— Diana Rádl Rogerová, Managing Partner, Deloitte


Tomáš Satoranský »
Forbes.cz   |   Prohlédněte si také předchozí ročníky 30 pod 30:  20192018201720162015